Przerwa techniczna! Ceny produktów mogą być nieaktualne. Zamówienia będą wyceniane indywidualne. Za utrudnienia przepraszamy.

PROMOCJA do 35% rabatu! Klamki z montażem GRATIS!
04 dni
22 godzin
13 minut
10 sekund

Drzwi Przylgowe a Bezprzylgowe. O co tu chodzi?

Drzwi wewnętrzne przylgowe:

Charakterystyczną cechą drzwi przylgowych jest uskok/wcięcie, czyli wykończenie krawędzi skrzydła zachodzącego na ościeżnice, widoczne na poniższej fotografii. Dużą zaletą drzwi przylgowych są regulowane zawiasy, które z łatwością bez pomocy fachowców sami wyregulujemy. Dodatkowo ich montaż jest mniej wymagający aniżeli w przypadku drzwi bezprzylgowych czy też przesuwnych. Ponadto dzięki przyldze zamek jest całościowo ukryty, pełni ona funkcję tzw maskownicy. Tego rodzaju drzwi świetnie sprawdzają się w przypadku mniejszych powierzchni, gdzie drzwi są często otwarte.

Drzwi przylgowe cieszą się niewątpliwie największą popularnością wśród kupowanych drzwi, a tym samym ich największym wyborem. Są idealnym rozwiązaniem w mieszkaniach urządzonych w klasycznym stylu, ze względu na kanty i załamania, podkreślające w elegancki sposób ich wykończenie. Doskonale prezentują się również w aranżacjach nawiązujących do stylu retro, które nadają wnętrzu ciekawy charakter.

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe: wyróżniają się przede wszystkim prostą formą. Drzwi te posiadają chowane zawiasy 3D, które są niewidoczne po zamknięciu, w rezultacie czego krawędź jest zupełnie gładka.


Te innowacyjne rozwiązanie idealnie łączy drzwi z ościeżnicą, zachowując je w jednej prostej płaszczyźnie, dzięki czemu sprawiają wrażenie wbudowanych w ścianę. Dodatkową zaletą są masywniej wyglądające krawędzie. Dzięki wzmocnionym kieszeniom na zawiasy, drzwi te są bardzo trwałe.

Decydując się na te rozwiązanie nadajemy naszym wnętrzom unikalny i stylowy wygląd. Stanowią idealnie wykończenie wnętrz o nowoczesnym jak i minimalistycznym stylu, w których z reguły wykorzystywane są proste linie i gładkie powierzchnie. Ułożenie skrzydła jak i ościeżnicy w jednej linii powiększa optycznie wolną przestrzeń podłogi, co ma znaczące zastosowanie w wąskich przejściach.