Strona otwierania drzwi - wszystko co musisz wiedzieć.

Podczas tego wyboru określasz, w którym kierunku mają się otwierać drzwi wewnętrznych. Najczęściej drzwi wewnętrzne do pokoju otwierane są do środka a drzwi wewnętrzne do łazienki na zewnątrz, nie jest to jednak regułą.

Otwierając drzwi wewnętrzne nie mogą one kolidować z innymi przedmiotami znajdującymi się w ich sąsiedztwie. Przykładowo nie powinny one zachodzić na szafę, łóżko, włącznik światła itd.

Jeśli posiadasz duży przedpokój, który nie jest obficie umeblowany, warto zdecydować się na otwieranie drzwi na zewnątrz. Możesz przy tym zaoszczędzić wiele miejsca w pomieszczeniu.

Czasami pomimo szczerych chęci żadne z tych rozwiązań nie wydaje się odpowiednie, ponieważ zarówno w środku jak i na zewnątrz pokoju istnieją przeszkody, które uniemożliwiają otwarcie drzwi na oścież.

W tym przypadku można wybrać drzwi wewnętrzne suwane bądź łamane (tzw. garderobiane)- zapytaj o to Nas w celu dokonania najlepszej dla Ciebie opcji.

Decydując się na zakup drzwi wewnętrznych bez montażu powinieneś potrafić sam określić stronę otwierania drzwi aby zniwelować ryzyko "nie dogadania się" ze sprzedającym, a podpisując zamówienie zgadzasz się z jego treścią.

Wiele osób myli kierunek drzwi, ponieważ określa go tym, po której stronie znajduje się klamka - nic bardziej mylnego.

Aby rozpoznać kierunek drzwi wewnętrznych powinieneś stanąć do nich przodem z tej strony, z której są widoczne zawiasy i/lub kiedy będziesz je ciągnął do siebie.

Ta druga zasada jest szczególnie ważna w przypadku drzwi wewnętrznych bezprzylgowych, gdzie z żadnej strony nie są widoczne zawiasy. Ciągnąc drzwi do siebie- to na którą stronę je otwieramy określa właśnie ich kierunek, a klamkę widzimy dokładnie po drugiej stronie. Np: otwierając drzwi na siebie w prawo są to drzwi prawe, pomimo że klamka znajduje się po lewej stronie i odwrotnie.

W przypadku zakupu drzwi wewnętrznych z montażem nie jest to aż tak istotne. Ty pokazujesz tylko jak mają otwierać się drzwi, a montażysta sam określa ich stronność. Więc jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w określaniu strony drzwi wewnętrzne polecamy wybór Naszej ekipy montażowej.